۴ اصل کلیدی برای طراحی باغ و فضای سبز

۴ اصل کلیدی برای طراحی باغ و فضای سبز

۱- مسیرهای رفت وآمد

طراحی خوب با اصول اولیه شروع می شود تا منظره ای متعادل و زیبایی ایجاد شود. شبیه استفاده از مواد مناسب و ادویه جات ترشی جات برای آماده کردن یک وعده غذایی خوب.
در یک باغ ما باید برای وسایط نقلیه به اندازه کافی فضای مناسب قرار بدهیم، علاوه برآن راههای رفت و آمد باید حد اقل ۱٫۵ متر عرض داشته باشد. اما اگر فضای کافی ندارید دیگر از ۱ مترکمتر عرض برای راهروها مناسب نمی باشد. در طراحی مسیرهای منتهی به در اصلی را که طولانی تر هستند ، سعی کنید دارای انحنا باشد و یا اگر فضای شما منتهی به درب اصلی می باشد و فضای بیشتری دارید را با استفاده از ترکیب درختان و گیاهان و قرار دادن نیمکت فضا را طراحی کنید. طوری محیط را از مواد مختلف پرکنید که به نظر یک نقاشی چشم نواز برسد.

۲- استفاده از منابع طبیعی بومی هر منطقه

برای جلوه طبیعی محیط میتوانید از آبنما و جریان آب مصنوعی نیز استفاده کنید.برای محصور کردن و جلوه طبیعی تر از سنگهای وحشی که بومی همان منطقه می باشد استفاده کنید.

۳- از ماهیان و گیاهان دریایی استفاده کنید.

میتوانید علاوه از سنگها از ماهیها و گیاهان دریایی برای آبنمای خود استفاده کنید. ومسیر آب آن را میتوانید به صورت مارپیچ طراحی کنید.شیب را در جوی آ» خود را خیلی تند نگیرید تا باعث فرسایش خاک شود و بعد از مدتی باعث این می شود که آب از مسیر خودش خارج می شود.

۴- در طراحی از پراکندگی یکنواختی استفاده کنید.

هنگامی که از پوششهای گیاهی مختلف در کنار هم با پراکندگی یکنواخت در کنار هم استفاده کنید. اگر احیانا دو منطقه مجاور باشد ، گاها به عنوان یک منطقه واحد و بزرگتر به نظر میرسد.اما در مواردی میتوانید از تم های تکراری استفاده کنید. اما در این شراید تا میتوانید مواد مورد استفاده را ترکیب کنید.
جریان آب مصنوعی نیز استفاده کنید.برای محصور کردن و جلوه طبیعی تر از سنگهای وحشی که بومی همان منطقه می باشد استفاده کنید.

 

یادگیری بیشتر

شش اصل اساسی و پایدار برای ساخت و ساز پروژه های تجاری

۸ نوع حفاری مورد نیاز برای ساخت و ساز

خاک برداری ساختمان چیست؟

چگونه می توانیم ساختمان را تخریب کنیم؟

آماده کردن زمین برای پیاده کردن نقشه

چگونه مقدمات پیاده کردن نقشه ساختمان روی زمین را فراهم کنیم؟

The post ۴ اصل کلیدی برای طراحی باغ و فضای سبز appeared first on املاک و ساخت و ساز.