نکات کلیدی در مورد ساخت اپلیکشن های موبایل :

مزایای اَپلیکیشن آذران وب:معرفی خدمات یا محصولات- به روز رسانی های مستمر- حفظ مشتریان- بازخورد گرفتن از مشتریان- جستجو در بین محصولات- سفارش گیری از طریق اَپلیکیشن موبایل- انتشار در مارکت های معتبر و جهانی

 • شناسایی نیاز کاربران: مهمترین مرحله در ساخت اپلیکیشن بررسی و شناسایی نیاز روز کاربران می باشد شما در این مرحله باید به بررسی و تحقیق در بازار بپردازید و اگر دارای کسب وکار فیزیکی هستید با طرح پرسشنامه های در بین مشتریان وفادارخود نظر و سلایق آنها را جویا شوید . با این کار شما با دیدی باز وارد مسیری می شوید که تا انتهای مسیر برایتان روشن و واضح می باشد
 • ترسیم ایده اولیه: بع از اینکه به شناخت مناسبی از بازار اپلیکیشن ها رسیدید در این مرحله شما ایده کلی اپلیکیشنی که در ذهن دارید را بر روی کاغذ میاورید و سپس به بررسی تمام زوایای آن میپردازید.
 • ساخت اپلکیشن با ابزارهای مرتبط: بعد از اینکه تصمیم خود را برای ساخت اپلیکیشن مورد نظرتان گرفتید سه راه پیش رو دارید 1.اگر به دانش برنامه نویسی تسلط داریدکه خود شروع به نوشتن برنامه اپلیکیشن خود کنید 2. اگر تسلط کامل به زبان برنامه نویسی ندارید با یکسری ابزار که سایت آذران وب در اختیارتان قرار می دهد می تواند شما را در ساخت اپلیکیشن به شما کمک کند .این روش ساخت اپلیکیشن بسیار مقرون به صرفه می باشد.3.میتوانید از سایت www.azaranweb.org استفاده کنید که شما را در جهت طراحی و پشتیبانی از اپلیکیشن تان یاری می نماید.
 • ساخت نسخه آزمایشی: آذران وب قبل از انتشار نسخه اصلی ابتدا یک نسخه آزمایشی از نمای اپلیکیشن منتشر می کند تا بتواند بازخورد افراد در خصوص ظاهراپلیکیشن را مورد بررسی قرار دهد و در صورت وجود مشکل آن را برطرف نماید.
 • ساخت اپلیکشن برای دو پلتفرم اندروید و iOS: همان طور که مشخص است گوشی های موبایل دارای پلتفرم های مختلفی می باشند یکی از این دو پلتفرم ها معروف و شناخته شده اندروید و iOS می باشد.که دقیقا 96.8 درصد کاربران از این دو پلتفرم سرویس می گیرند.آذران وب شما را در ساخت اپلیکشن برای هر دو پلتفرم شما را یاری می کند. بنابراین با اینکه ساخت اپلیکیشن برای هردو پلتفرم به علت ساختار متفاوتشان وقت گیر می باشد اما سودآور می باشد.
 • استفاده از فناوری روز برای بالا رفتن سرعت اپلیکیشن: با اینکه ظاهر اپلیکیشن در جذب مشتری بسیار مهم می باشد اما فراموش نکنید که سرعت بالای آن می تواند بسیار مهم تر باشد . شما می توانید برای این امر از فناوری رایانش ابری استفاده کنید این فناوری باعث می شود که شما در کنار حجم بالای اطلاعات اشتراک گذاری شده بتوانید سرعت قابل قبولی نیز داشته باشد و از طرف دیگر فضای کمتری برای ذخیره سازی اطلاعات در سمت کاربر نیاز داشته باشید البته روش دیگری به نام MBasS Back-end وجود دارد که می تواند در کدهای اپلیکیشنی که اطلاعات را در سمت کاربر نگه داری می کند استفاده کند.
 • بررسی دقیق اپلیکشین قبل از انتشار: پس از اینکه مراحل ساخت اپلیکیشن به اتمام رسید باید یک بار به طور دقیق تمامی قسمت ها مورد تست قرار گیرد. اگر برای دو پلتفرم اندروید و iOSطراحی کرده اید یادتان باشد روی هر دو پلتفرم تست کنید .در این میان نسل های iPad و تبلتهای اندرویدی را فراموش نکنید.
 • برطرف کردن اشکالات احتمالی: اگر اپلیکیشن شما در مرحله تست دچار اشکالاتی حتی جزئی هم بود در رفع مشکلات آن تلاش کنید و تا رفع کامل مشکل ،از انتشار اپلیکیشن تان خودداری کنید.
 • ایجاد اشتیاق در کاربران: قبل از اینکه دست به انتشار اپلیکیشن خود بگذارید می توانید با تبلیغات حس اشتیاق و کنجکاوی کاربران را بر انگیزید برای اینکار می توانید از تبلیغات در نشریات آنلاین و یا مجلات استفاده کنید.ایجاد این دو حس در کاربران اینترنت مطمئناً تأثیر زیادی در جذب تعداد بیشتری کاربر دارد.
 • انتخاب رنگ مناسب: رنگ اپلیکیشن شما نشانه حال و هوای اپ شما می باشد باید در انتخاب رنگ بندی تلاش کنید که رنگ بندی متعادلی را استفاده کنید.
 • انتخاب آیکون مناسب: آیکون اپلیکیشن اولین چیزی است که کاربر با آن در ارتباط می باشد و در اصل باعث جذب یا دفع کاربران می باشد. آیکون شما باید گویای کار اپلیکیشن تان باشد و دارای رنگ بندی جذاب باشد.
 • داشتن محتوای مناسب: اپلیکیشن شما باید دارای محتوی مناسب و مرتبط با کار اپلیکیشن تان باشد و همچنین باید تمام نکات نوشتاری را با دقت رعایت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *